top of page

"Üretici tavsiyesine uygun tür ve miktarda."

Car Engine_edited_edited.jpg

Motor Yağı Değişimi

Motor Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Motor yağı aracınızın hareketli parçalarını yağlar ve bu sayede koruyucu bir kalkan görevi görür;

  • Sürtünme ve aşınmayı azaltır.

  • Kirlilik oluşumunu kontrol altında tutar.

  • Motorun aşırı ısınmasını önler.

  • Sızdırmazlık sağlar.

Araca Uygun Motor Yağı Seçimi

Araç motorları, değişik ısı aralıklarında ve zorluklarla çalışan yüzlerce hareketli parçadan oluşan karmaşık bir yapıdır. Motor yağı kalitesinin bu zorlu çalışma koşulları ile eşit ölçüde baş edebilecek düzeyde olması ve en önemlisi motor yağının araç üreticilerinin tavsiyeleri ve standartları doğrultusunda seçilmesi gerekir. 

Motor Yağ Değişiminin Faydaları Nelerdir?

Motor yağı yapılan basıncın metale zarar vermesini engeller. Yenilenen motor yağı uzun vadede motorun yanmasını, motorun aşınmasını, motorun tıkanmasını, ve motorun aşırı ısınmasını önler. Yağ değişimi motorun ömrünü uzatır, aracın performansını iyileştirir ve yakıt tasarrufu sağlar. Bu sayede büyük bütçeler ayırarak aldığınız aracınızı daha uzun süre kullanıp, yakıt tüketiminizi optimize ederek bütçenize de zarar vermemiş olursunuz.

Motor Yağ Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Araç üreticilerin tavsiyeleri doğrultusunda, kullanılan yağın türüne ve kat edilen kilometreye göre, aracınızın motor yağı yılda en az 1 kez yenilenmelidir. Bu üst sınır, eski araçlar için her 5.000 km'de bir, yeni araçlar içinse ortalama en fazla 20.000 km'de bir olarak düşünülebilir.

Araçlarınızın güvenliği ve performansı bizim için önemli.

MF Elektronik olarak, sorunları önceden tespit edip çözerek araçlarınızın daha uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı oluyoruz. Hemen bizimle iletişime geçin ve araçlarınızı profesyonel ellere teslim edin!

bottom of page